page_banner

Tuotteet

100 Gt / s QSFP28 CWDM4 1310nm 2 km DDM DFB optinen lähetin

Lyhyt kuvaus:

100 Gb / s QSFP28 CWDM4 on nelikanavainen, kytkettävä, rinnakkainen optinen lähetin-vastaanotin, joka on suunniteltu 100 G: n CWDM-sovellukseen FEC-, Datacenter- ja Enterprise-verkkojen ja muiden optisten linkkien avulla. Ne ovat SFF-8636 Specification, IEEE 802.3ba 100GBASE-CLR4 / CWDM4 ja Telcordia GR-468-CORE -yhteensopivia. Optiset lähetinvastaanottimet täyttävät RoHS-direktiivin vaatimukset.


Tuotetiedot

Tuotteen Kuvaus

100G QSFP28 integroi neljä datakaistaa kumpaankin suuntaan 100 Gb / s kaistanleveydellä. Jokainen kaista voi toimia nopeudella 25,78125 Gb / s jopa 2 km G.652 Single Mode Fiber (SMF) -mallissa. 4CWDM-kanavien keskiaallonpituudet ovat 1271 nm, 1291 nm, 1211 nm ja 1331 nm.

Tuotteen ominaisuus

Jopa 25,78125 Gbps Tiedonsiirtonopeus kanavaa kohti
Jopa 2 km G.652 SMF: lle
4 DFB-pohjainen jäähdyttämätön CWDM-lähetin
4-kanavainen PIN-valotunnistin
Kuumaliitettävä QSFP28-muotoinen tekijä
Kaksipuolinen LC-astia
Sisäiset CDR-piirit sekä vastaanotin- että lähetinkanavilla
Tuki CDR-ohitus
Sisäänrakennetut digitaaliset diagnostiikkatoiminnot
Pieni virrankulutus <3,5 W
Käyttökotelon lämpötila: 0 ~ + 70 ° C

Sovellus

100G CWDM4 -sovellukset FEC: n kanssa
Tietokeskus ja yritysverkko
Muut optiset linkit

Tuote-erittely

Parametri

Tiedot

Parametri

Tiedot

Muotoseikka

QSFP28

Aallonpituus

1310nm

Suurin tiedonsiirtonopeus

103,1 Gbps

Suurin lähetysetäisyys

2 km

Liitin

LC Duplex

Media

SMF

Lähettimen tyyppi

DFB-pohjainen LAN-WDM

Vastaanottimen tyyppi

PIN-koodi

Diagnostiikka

DDM tuettu

Lämpötila-alue

0--70 ° C (32--158 ° F)

TX Power jokaisella kaistalla

-6,5 ~ 2,5 dBm

Vastaanottimen herkkyys

<-10dBm

<-10dBm

Tehon kulutus

3,5 W

Sukupuuttoon suhde

3,5 dB

1

Laatutesti

2

TX / RX-signaalin laadun testaus

3

Nopeuden testaus

4

Optisen spektrin testaus

5

Senstivity Testing

6

Luotettavuuden ja vakauden testaus

Päätytestaus

xinfu

Laatusertifikaatti

safd (2)

CE-sertifikaatti

safd (3)

EMC-raportti

safd (1)

IEC 60825-1

123(1)

  • IEC 60950-1
  • 25Gb / s SFP28 SR 850nm 100m DDM VCSEL LC optinen lähetin-vastaanotin