page_banner

Tuotteet

155Mb / s SFP 1310nm / 1550nm 20km DDM Simplex LC -optinen lähetin

Lyhyt kuvaus:

100 Gt / s CFP4 on suunniteltu 100GBASE-SR4 Ethernetille. Ne ovat yhteensopivia CFP4 MSA: n, IEEE 802.3ba 100GBASE-SR4: n ja CAUI-4: n ja OIF CEI-28G-VSR: n kanssa. Optiset lähetinvastaanottimet täyttävät RoHS-vaatimukset.


Tuotetiedot

Tuotteen Kuvaus

SFP-lähetin-vastaanottimet ovat tehokkaita, kustannustehokkaita moduuleja. Digitaaliset diagnostiikkatoiminnot ovat käytettävissä SFF-8472: ssa määritetyn 2-johdinisen sarjaväylän kautta. Vastaanotinosa käyttää PIN-vastaanotinta ja lähetin käyttää 1310 nm: n FP-laseria ja 1550 nm: n FP-laseria 100Base-LX Ethernet 20 km -sovelluksen varmistamiseksi.

Tuotteen ominaisuus

Jopa 155 Mt / s datayhteyksiä

Kuumaliitettävä

Yksi LC-liitin

Jopa 20 km 9 / 125μm SMF: llä

Sisäänrakennettu WDM

Yksi + 3,3 V: n virtalähde

Valvontaliitäntä SFF-8472-yhteensopiva

Käyttölämpötila-alue: -40 ° C - 85 ° C / -5 ° C - 85 ° C / -0 ° C - 70 ° C

RoHS-yhteensopiva ja lyijytön

Sovellus

Nopea Ethernet

SDH STM-1 / SONET OC-03

WDM-sovellus

Tuote-erittely

Parametri Tiedot Parametri Tiedot
Muotoseikka SFP Aallonpituus 1310nm / 1550nm
Suurin tiedonsiirtonopeus 100 Mt / s Suurin lähetysetäisyys 20 km
Liitin Simplex LC Sukupuuttoon suhde 9dB
Lähettimen tyyppi FP Vastaanottimen tyyppi PINTIA
Diagnostiikka DDM tuettu Lämpötila-alue 0-70 ° C /

-40 ° C ~ + 85 ° C

TX-virta -13 ~ -7dBm Vastaanottimen herkkyys <-34dBm

<-34dBm

1

Laatutesti

2

TX / RX-signaalin laadun testaus

3

Nopeuden testaus

4

Optisen spektrin testaus

5

Senstivity Testing

6

Luotettavuuden ja vakauden testaus

Päätytestaus

xinfu

Laatusertifikaatti

safd (2)

CE-sertifikaatti

safd (3)

EMC-raportti

safd (1)

IEC 60825-1

123(1)

  • IEC 60950-1
  • 40 Gb / s QSFP + CWDM 40 km DDM Duplex LC -optinen lähetin