page_banner

Tuotteet

40 Gb / s QSFP + CWDM 40 km DDM Duplex LC -optinen lähetin

Lyhyt kuvaus:

40 Gb / s 40 km QSFP + -lähetin-vastaanotin on lähetin-vastaanotinmoduuli, joka on suunniteltu 40 km: n optisiin viestintäsovelluksiin. Suunnittelu on IEEE P802.3ba -standardin 40GBASE-ER4 ja QSFP Multi-Source Agreement (MSA) -yhteensopiva.


Tuotetiedot

Tuotteen Kuvaus

Moduuli muuntaa 4 10 Gb / s: n sähköisen datan tulokanavaa (kanava) 4 optiseksi CWDM-signaaliksi ja multipleksoi ne yhdeksi kanavaksi 40 Gb / s optista lähetystä varten. Käänteisesti vastaanottimen puolella moduuli depleksoi optisesti 40 Gb / s -tulon 4 CWDM-kanavasignaaliksi ja muuntaa ne 4-kanavaisiksi lähtötiedoiksi.

Neljän CWDM-kanavan keskiaallonpituudet ovat 1271 nm, 1291 nm, 1311 nm ja 1331 nm jäseninä ITU-T G694.2: ssa määritellyssä CWDM: n aallonpituusverkossa. Siinä on kaksipuolinen LC-liitin optista liitäntää varten ja 38-napainen liitin sähköistä liitäntää varten. Kaukoliikenteen optisen hajonnan minimoimiseksi tässä moduulissa on käytettävä yksimuotokuitua (SMF).

Tuotteen ominaisuus

Tukee 41,2 Gbps: n yhdistettyjä bittinopeuksia 

Jäähtymätön 4x10,3 Gbps CWDM-lähetin

Erittäin herkkä PIN-TIA-vastaanotin

Jopa 40 km SMF: llä

Duplex LC -astiat

Kuumasti liitettävä QSFP + muotokerroin                  

Tehohäviö <3,5 W

Täysmetallinen kotelo tarjoaa erinomaisen EMI-suorituskyvyn

RoHS6-yhteensopiva (lyijytön)

Käyttökotelon lämpötila:

Kaupallinen: 0 ° C - + 70 ° C

Sovellus

40GBASE-ER4

InfiniBand QDR ja DDR ovat yhteydessä toisiinsa

40G-tietoliikenneyhteydet

Tuote-erittely

Parametri

Tiedot

Parametri

Tiedot

Muotoseikka

QSFP +

Aallonpituus

CWDM

Suurin tiedonsiirtonopeus

41.2

Suurin lähetysetäisyys

40 km @ SMF

Liitin

Kaksipuolinen LC

Media

SMF

Lähettimen tyyppi

CWDM

Vastaanottimen tyyppi

APD

Diagnostiikka

DDM tuettu

Lämpötila-alue

0--70 ° C (32--158 ° F)

TX-virta

-2,7 ~ 5 dBm

Vastaanottimen herkkyys

<-11.5dBm

<-11,5 dBm

Tehon kulutus

3,5 W

Sukupuuttoon suhde

3,5 dB

1

Laatutesti

2

TX / RX-signaalin laadun testaus

3

Nopeuden testaus

4

Optisen spektrin testaus

5

Senstivity Testing

6

Luotettavuuden ja vakauden testaus

Päätytestaus

xinfu

Laatusertifikaatti

safd (2)

CE-sertifikaatti

safd (3)

EMC-raportti

safd (1)

IEC 60825-1

123(1)

  • IEC 60950-1
  • 40 Gb / s QSFP + 1310 nm 2 km DDM Duplex LC -optinen lähetin